Dřevěné dlaždice CELENIO

1) Prvotní ošetření:
Jakožto podlaha nenáročná na údržbu nevyžaduje Celenio by HARO žádné speciální prvotní ošetření.

2) Základní ošetření:
Čištění nasucho:
Dřevěné dlaždice Celenio stačí zpravidla čistit nasucho mopem, vlasovým smetákem nebo vysavačem.
Čištění navlhko:
Doporučujeme pravidelně provádět čištění podlah navlhko pomocí clean & green® natural, podle stupně znečištění a zatěžování.

 

Do 5 litrů vody přilít ½ odměrky přípravku clean & green® natural.
Následně plochu vytřete dobře vyždímaným hadrem tak, aby zůstala mírně vlhká. Povrch podlahy nevytírejte
příliš vlhkým hadrem, na ploše nesmí nikdy zůstat stát voda. Vzhled podlahy můžete ještě vylepšit následným
přeleštěním ošetřovací utěrkou.

3) Intenzivní ošetřování:
Čištění navlhko:
Vzhledem k používání povrchu podlahy bude nutné, podle stupně znečištění, provést základní čištění. K tomu se používá přípravek clean & green® active.

Do 5 litrů vody přilít ½ odměrky přípravku clean & green® natural.Následně plochu vytřete dobře vyždímaným hadrem tak, aby zůstala mírně vlhká. Povrch podlahynevytírejte příliš vlhkým hadrem, na ploše nesmí nikdy zůstat stát voda. Podle potřeby můžete postup opakovat. 

4) Užitečné rady:

Klima místnosti:
Pro zachování hodnoty Vaší podlahy, ale také pro Vaši osobní pohodu, udržujte v prostorách ideální klima cca 50-60 % relativní vlhkosti vzduchu při pokojové teplotě cca. 20 °C.
K udržení vlhkosti vzduchu na konstantní výši, zejména během topného období, Vám doporučujeme použít zvlhčovač vzduchu. Takto zabráníte extrémnímu vysušení podlahy.

5) Zachování hodnoty:
Pro uchování hodnoty parketové podlahy HARO je užitečné použít plstěné podložky pod nohy židlí a stolů (v obchodě HARO) a u vchodu rohožku k ochraně parketové plochy před vlhkostí, nečistotami a pískem). 

Kolečka pod židlemi a křesly musí odpovídat normě DIN 68 1 31, která určuje použití měkkých koleček typu W (měkké). Dalším dobrým tipem na preventivní opatření jsou námi nabízené polykarbonové podložky. Parní čisticí přístroje nejsou na čistění parket vhodné.